תפריט

איך לבחור אמבטיית זכוכית?

בלא מעט בתי מגורים וכן בתי עסק, בתי מלון ואפילו בתי חולים ומבנים ציבוריים אחרים, אנחנו יכולים למצוא היום אמבטיית זכוכית. הכוונה כמובן לאמבטיה אשר מכוסה בדלת ובקירות זכוכית. במקרים רבים מדובר בשטח מצומצם שכולל רק מקום עמידה, אך אפשר למצוא אמבטיות רגילות אשר סביבן יש דלתות וקירות זכוכית.

במאמר זה אנחנו נבקש להסביר כיצד בוחרים אמבטיית זכוכית, אך לפני זה אנחנו נרצה להסביר בקצרה מדוע אנשים מעדיפים אמבטיית זכוכית על פני אמבטיות פתוחות לגמרי או כאלה שמכוסות בווילון סטנדרטי.
כפי שנוכל לראות, יש מספר סיבות מדוע אנשים מעדיפים היום לבחור אמבטיית זכוכית על פני אופציות אחרות.

ראשית, זה הרבה יותר יפה. הזכוכית יוצרת עיצוב הרבה יותר מרשים מאשר וילון או כל חומר אחר. שנית, דלת וקירות זכוכית סביב האמבטיה, מונעים מהמים אפשרות לצאת החוצה, כמובן שזה בהנחה ותהליך ההקמה של המוצר הוא אופטימאלי. זאת להבדיל מוילון, אשר לא יכול למנוע זאת בצורה הרמטית. שלישית, אמבטיית זכוכית במובנים רבים היא הרבה יותר בטיחותית מאשר וילון רגיל, אשר תמיד קיים חשש שאם נדרוך עליו כשהוא רטוב, אז נתחלק. ארבע, בסופו של דבר, זה מעניק תחושת פרטיות מושלמת.

כיצד בוחרים אמבטיית זכוכית?

פרמטר ראשון בתהליך הבחירה צריך להיות ההתאמה לשטח של האמבטיה. אנחנו יכולים לבחור בין שתי אופציות. אופציה אחת זה שהדלת והקירות הם על גבי האמבטיה עצמה או בשוליה, אופציה שנייה, שהם בנויים מבחוץ. בכל מקרה, המרווח בין האמבטיה לדלת או לקירות, חייב להיות מינימאלי.

פרמטר שני שאנחנו צריכים לבחון זה גודל הדלתות והקירות. זה חייב להיות מעל גובה הראש ורצוי מעל גובה הטוש, במידה והוא האלמנט שמותקן במקום. הסיבה, כך המים לא יצאו מלמעלה החוצה.

פרמטר שלישי, אנחנו צריכים לבחור זכוכית חזקה אשר תוכל לעמוד גם בלחץ מים וגם לא תישבר בקלות, ברגע שנפתח את הדלת כך או אחרת. אנחנו צריכים בחשבון את כל מרכיבי הבטיחות.

הפרמטר הרביעי, אנחנו צריכים לבחון את השטח שעומד לרשותנו. הדלת אמורה להיפתח כלפי פנים או כלפי חוץ (במידה ולא מדובר באמבטיה על רק משטח עמידה). בכל מקרה, צריך לבחון עד לאיזו נקודה הדלת יכולה להיפתח. כאן צריך לומר, יש מקרים בהם נעדיף להתקין דלת הזזה ולא בהכרח דלת על ציר.

הפרמטר החמישי הוא העיצוב. אנחנו לא צריכים לוותר על עיצוב מיוחד לדלת רק בגלל שמדובר בדלת זכוכית שמותאמת לאמבטיה. אנחנו יכולים להשתמש באלמנטים שונים וייחודים. בין אם זה פסיפסים, בין אם זה ויטרז'ים או כל דבר אחר שיכול להפוך את הדלת למעוצבת בצורה ייחודית ומרשימה.

אלו הפרמטרים אותם נבחן לפני שאנחנו ניגש לבחור אמבטיית זכוכית לבית, לעסק או לכל מקום אחר.