תפריט

המדריך לבחירת דלת זכוכית

אחת מהדלתות הפופולאריות ביותר לשימוש, הן בקרב משרדים, חנויות ובתי עסק אחרים, והן בקרב מבנים פרטיים, הן דלתות זכוכית. אנחנו יכולים למצוא אותן, בתור דלתות חוץ, דלתות פנים, דלתות מרפסת ובעוד שורה ארוכה של שימושים שונים.

מן הסתם, אנחנו יכולים למצוא לא רק שימושים רבים עבור דלתות מסוג זה, אלא אנחנו יכולים למצוא גם סוגים שונים של דלתות זכוכית במגוון רחב של עיצובים, צבעים ועוד. לכן השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו, עם קשר למיקום בו אנחנו מבקשים להתקין את הדלת, היא איזו דלת לקנות, מה הפרמטרים על פיהם נבחר את הדלת אשר אמורה להתאים לנו.

לפני שאנחנו נציג כמה כללים ופרמטרים לבחירת דלת זכוכית למשרד או לבית, חשוב להדגיש שתי נקודות בסיס. הראשונה, כשאנחנו בוחרים דלת, בין אם זו דלת זכוכית או דלת אחרת, אנחנו לא יכולים לנתק את הבחירה שלנו ממוטיבים סביבתיים שונים. למשל, אנחנו לא יכולים לבחור דלת זכוכית מבלי לקחת בחשבון, כיצד היא משתלבת עם הקירות מסביב או מאפייני עיצוב אחרים. זה לא סביר, שכן אז אנחנו נפגע בעיצוב של המקום.

נקודת הבסיס השנייה, אנחנו חייבים להתייחס לעובדה שאנחנו לא קונים כל יום דלת. אנחנו קונים פעם אחת והיא אמורה לשרת אותנו זמן רב. זה נכון גם בהקשר של עיצוב הדלת ומאפיינים אשר קשורים לתכנון שלה, אך זה נכון גם בהקשר לחוזק שלה ובפרט של הזכוכית. הרי אנחנו לא נרצה לקנות דלת אשר תוך כמה ימים הזכוכית תתנפץ ואז נידרש להחליף אותה או את הדלת כולה.

הכללים לבחירת דלת זכוכית

הכלל הראשון צריך להתייחס לשאלה, איפה אנחנו מתכוונים להתקין אותה. יש הבדל בין דלת זכוכית שאנחנו מבקשים להתקין כדלת חיצונית, למשל במרפסת או משרד, לבין דלת פנים. זה נכון לגבי המבנה שלה, לגבי חוזק ואיכות הזכוכית וכן לגבי מנעולים וצילינדרים. כל אחד מהדברים הנ"ל, יכול להשפיע.

הכלל השני, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את אופי השימוש שאנחנו מתכוונים לעשות בדלת. האם היא אמורה לשרת אותנו רק בתור דלת שמונעת כניסה של גורמים לא מורשים אל השטח שלנו, או שמא יש לה גם תפקיד בעיצוב המקום. האם מדובר בדלת שאמורה להכיל אלמנטים עיצוביים שונים. זה חשוב כי על פי זה נחליט על סגנון הדלת.

הכלל השלישי אלה תנאי השטח. יש מקרים בהם נוכל לבחור בדלת זכוכית על ציר, יש מקרים שנעדיף דלת הזזה. יש מקרים בהם נעדיף דלת יחידה, ויש מקרים בהם נוכל ונעדיף להתקין דלת כפולה. הכל שאלה מה גודל הפתח שעומד לרשותנו וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בו.

לסיום, חשוב מאוד לבצע תכנון מקדים לפני שאנחנו ניגשים לחנות לבצע את הרכישה, כך נוכל לבצע את התהליך בצורה אופטימאלית ובזמן קצר.